سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هان ! دشمنی با یکدیگر، زداینده است .مقصودم زداینده مو نیست، که زداینده دین است . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]

کلید ورود به دنیای جدید

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/11/18 10:35 عصر

کدی ارزشمند از طرف رهبری به همه فعالان اینترنتی ارزشی
"من قبلاً هم این را گفته‌ام؛ آن روزى که ملتهاى اروپا بدانند که این وضعیت ضعفى که دچارش شده‌اند، به خاطر دخالت آمریکا و دخالت شبکه‌ى صهیونیستى جهانى است، این اعتراضهاى به خاطر اهداف اقتصادى، تبدیل خواهد شد به یک نهضت عظیم اجتماعى؛ آن وقت است که دیگر باید منتظر دنیاى جدیدى بود و "دنیاى جدیدى" به وجود خواهد آمد." 1390/11/14
این "دنیای جدید" را می توان در مقابل نظم نوین جهانی(New World Order (به سرکردگی آمریکا در نظر گرفت.
خواستم شرح بیشتری بنویسم که متاسفانه وقت ندارم....
کلمات کلیدی :

جهادنا حسینی ... قائدنا خمینی

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/10/16 10:6 عصر

کوتاه می گویم. روز عاشورا داشتم شبکه المنار را نگاه می کردم. وقتی شمار جمعیت چند هزار نفری را دیدم که این شعارشان بود"جهادنا حسینی ... قائدنا خمینی" به شدت جا خوردم. البته این اصل ماجرا نیست. اصل ماجرا آنجاست که رسانه اصلی انقلاب اسلامی به جای اینکه به خود ببالد که عمق انقلاب اسلامی تا کجا رفته که مردم لبنان روز "عاشورا" شعارشان در مورد خمینی است(شعاری که حتی بچه بسیجی ها در روز عاشورا نمی دهند)عمق انحرافش به جایی رفته که در یک حرکت معنی دار "هیچ" بازتابی از این شعار تکان دهنده پخش نکرد.
 راستی اگر در یک جزیره دور افتاده در اقیانوس اطلس 10 نفر جمع شوند و شعار به نفع آمریکا بدهند غیر از این است که BBC و CNN و FOXNEWS خودشان را از شدت بازتاب این قضیه خفه می کنند؟! تا کی باید از ترس برچسب تندروی لال مانی بگیریم و به مدیران بی لیاقت صدا و سیما (که تندیس بی لیاقتی هستند) هیچ نگوییم.
دیگر دوست ندارم "فاین تذهبون" را در مورد کارکنان یا مسئولین صدا و سیما به کار ببرم، دیگر دوست ندارم از خدا برایشان طلب هدایت بکنم فقط یک کلام می گویم: خدا ازشون نگذره....

پ.ن:جایی خواندم که یک بنده خدایی گفته بود که صدا و سیما فرزند عقب مانده! انقلاب اسلامی است.
کلمات کلیدی :

پلی به نام اصغر فرهادی!

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/10/10 10:58 عصر

احساس خطر می کنم. اصلا هم وقت ندارم و سریع می روم سر اصل مطلب.
از چند وقت قبل پیش بینی می کردم که فیلم آینده فرهادی در خارج از کشور است. اگر هم این چند ساله او را در ایران بزرگ کرده اند دقیقا به خاطر همین بوده. مانند کیارستمی دهه هفتاد و یا شاید محسن مخملباف . منتها کیارستمی به سمت فیلم های ضد داستان پیش رفت و بوق و کرناهایی مثل نخل طلای کن و... کمکش نکرد و برعکس او را به سمت فجایعی مانند "شیرین" کشاند.محسن مخملباف هم که دیگر بدتر از آن به سمت بی اخلاقی پیش رفت و با ندانم کاری های سیاسی خودش را تبدیل به یک مهره سوخته کرد. اما قضیه فرهادی کاملا فرق می کند او حالا کارهای موفقی دارد که آخرینش درباره مهاجرت است* و تایید آن. حالا اصغر فرهادی پلی است برای دشمن. آن از فیلم های داخلش که همه بوی یاس و ناامیدی و خیانت می داد و این آخرینش که گفتم پیشنهادی گستاخانه برای جلای وطن. ساخته آینده فرهادی سومین پل دشمن است برای انتقال فضای فرهنگی کشور به خارج از کشور و مدیریت مستقیم آن. حالا این پل مستحکم تر است از دو پل قبلی و بسیار خطرناک تر.

 *اگر من هم به جای آلمانی ها بودم و فیلمسازی از کشور دیگر، مهاجرت به کشور من را در فیلمش تبلیغ می کرد علاوه بر جایزه جشنواره فیلم، نشان ملی کشورم را هم به او اهدا می کردم.
کلمات کلیدی :

جمعه هایت...

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/10/2 7:39 عصر

غروب جمعه هایت که می شود
              این دل شکسته پاره پاره می شود
آقاجان! رحمی کن و زودتر بیا
            تا که شاید این زخم را چاره ای شود

                            غروب جمعه 2 دی 90
کلمات کلیدی :

این سرخی غروب که همرنگ آتش است!

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/9/7 10:33 عصر

می آیم از رهی که خطرها در او گم است
از هفت منزلی که سفرها در او گم است

 از لابلای آتش و خون جمع کرده ام
اوراق مقتلی که که خبرها در او گم است

دردی کشیده ام که دلم داغدار اوست
داغی چشیده ام که جگرها در او گم است

هفتاد و دو ستاره غریبانه سوختند
این است آن شبی که سحرها در او گم است

این سرخی غروب که همرنگ آتش است
طوفان کربلاست که سرها در او گم است
........

"حتما" کتاب "با کاروان نیزه" علیرضا قزوه را پیدا کنید و بقیه این شعر و سایر اشعار زیبای عاشورایی آن را بخوانید!
کلمات کلیدی :

کمتر از 1میلیون دلار!

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/5/25 2:55 عصر

دم دمای اذان صبح بود که کتاب "بازخوانی نهضت ملی ایران" * را تمام کردم. آخرهاش برام خیلی جالب بود. ماجرای لجبازی ها و حماقت های مصدق و دار و دسته اش در نهضت ملی شدن نفت به جایی می رسد که سفارت های آمریکا و انگلیس با کمتر از 1میلیون دلار پول و بدون کمک خاص نظامی موفق می شوند حمایت "اقشاری از مردم" را جلب کرده و با کمک عده ای از اراذل و اوباش به راحتی کودتای 28 مرداد را به سرانجام برسانند. هرچه بعد از آن آیت الله کاشانی فریاد می زند به جایی نمی رسد و ملت طعم تلخ دیکتاتوری محمد رضا را ربع قرن می چشد. قرآن را باز کردم این آیه آمد:
قل سیروا فی الارض فانظروا کیف کان عاقبة الذین من قبل کان اکثرهم مشرکین
رونوشت:
-آقای دکتر احمدی نژاد و یار غار ایشان اسفندیار رحیم مشایی
-آقایان توکلی، زاکانی و سایر آقایان مثلا عدالتخواه!
-آقای علی لاریجانی و لابی های قدرت وابسته به ایشان


* بازخوانی نهضت ملی ایران، نوشته روح الله حسینیان، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی
کلمات کلیدی :

خیلی احمقید!

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 90/5/21 1:41 عصر

داشتم تو کلوب یه چرخی می زدم. مقاله ای دیدم که شخصی از سایت یکی از موسسات معتبر در زمینه مهدویت زده بود. موضوع مقاله در مورد حوادث اخیر کشور های منطقه بود و اینکه خبرنگاری آمریکایی-اسرائیلی در تجمعات این کشورها حضور داشته و علاوه بر دیدار با سران این جنبش های اسلامی و مردمی با سران اسرائیل نیز دیدار داشته. نگارنده مقاله از این قضیه نتیجه گرفته بوده که پس کار، کار اسرائیلی هاست و بیداری اسلامی و سایر صحبت های مشابه یعنی کشک! به نظرم دوحالت هست که یک موسسه با این اعتبار با این بهانه مسخره (بازدید یک خبرنگار از کشورهای منطقه که شغل اصلی هر خبرنگاری است) کل حرکت با این عظمت رو زیر سوال ببره :1. واقعا خود این موسسه و عواملش عامل اسرائیل هستند(که من مطمئنم که نیستند) 2. خیلی احمقند!
کلمات کلیدی :

هول حلیم و اسدلله نیک نژاد!

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 89/12/14 9:46 عصر

از قدیم این ضرب المثل معروف بوده که "فلانی از هول حلیم افتاد تو دیگ!" حالا هم به نظر من این ضرب المثل در مورد اسدلله نیک نژاد(یا همان اسی نیک نژاد) مصداق یافته. اسدلله نیک نژاد کارگردان ایرانی هالیوود است که اتفاقا نسبت به روابط استکباری حاکم بر هالیوود انتقادات جدی دارد و این آن حلیم خوشمزه ای است که مسئولان فرهنگی کشور را به طمع انداخته و ایشان را از داغی دیگ غافل کرده. نشان به آن نشان که مسئولان جشنواره فیلم فجر امسال او را به عنوان یکی از داوران معرفی کردند که خوشبختانه خود نیک نژاد به ملاحظه داغی دیگ- که شرحش خواهد رفت- آن را نپذیرفت.

عکس اسدالله نیک نژاد

آنچه که این حلیم را خوشمزه تر می کرد سوابق انقلابی نیکنژاد در ساخت اولین مستند جدی دفاع مقدس در سال 60 و همکاری با شهید آوینی در گروه جهاد تلویزیون و نیز ساخت سریال "پاییز صحرا"  در سال 61 بود که این یکی از لحاظ محتوا علی رغم مخالفت سران وقت صدا و سیما توسط امام تایید شد. اما از داغی دیگ بگویم که سوابق اوست بعد از مهاجرت به هالیوود. سوابقی که در آن علاوه بر کارگردانی یک فیلم معمولی هالیوودی، متاسفانه تهیه کنندگی چند فیلم با موضوعات غیر اخلاقی در آن به چشم می خورد که همین قضیه بهانه خوبی به مخالفان مغرض دولت و سایت هایی مثل "آینده نیوز"(وابسته به مهدی هاشمی فراری) داده که در مورد دولت بنویسند هر آنچه که لایق خودشان است. اما آنچه که بر وسعت ماجرا می افزاید حضور نیک نژاد در "راز" طالب زاده است. از ارادت قلبی خودم به طالب زاده همین بس است ای کاش روزی برسد که بتوانم شاگردش باشم و در مورد "راز"اش که دیگر همه گفته اند و سخن بیهوده است. اما آن چه که تاسف مرا برانگیخت اشتباهی بود که طالب زاده مانند مدیران فرهنگی کشور مرتکب شد و نیک نژاد را در برنامه راز شرکت داد. اشتباهی که ممکن است باز هم مغرضان را در توهین به دولت مردان جری تر کند.

کلمات کلیدی :

<      1   2   3