سفارش تبلیغ
صبا
خداوند ـ تبارک و تعالی ـ، خُنَک کردن جگر تفته را دوست دارد . هرکه جگری تفته را آب بنوشاند، چه [متعلّقبه] چارپایان باشد یا جز آن، خداوند، در آن روزی که سایه ایجز سایه او نیست، بر او سایه افکند . [.امام باقر علیه السلام]

دستاورد مقاومت=رفع تحریم بانک های ایرانی

ارسال‌کننده : ح.کنجکاو در : 92/6/30 6:22 عصر

پس از آنکه بانک های ایرانی بنا به درخواست امریکا توسط سوئیفت و اتحادیه اروپا تحریم شد، مشکلات بسیاری برای جابجایی و انتقال ارز کشور رخ داد. جالب آن است که امریکا و اتحادیه اروپا اغلب این بانک ها را به خاطر ارتباط با صنایع هسته ای کشورمان مورد تحریم قرار دادند در حالی که بسیاری از این بانک ها هیچ گونه ارتباطی با صنایع هسته ای کشورمان نداشتند. بر همین اساس در دولت قبل بر اساس راهبرد مقاومت بر علیه این تحریم ها شکایت هایی در دادگاه عمومی اروپا انجام شد که در مرحله اول -در همان دولت قبل-علی رغم تلاش های بسیار امریکا و اتحادیه اروپا و بدون هیچ امتیاز دهی خاص سیاسی ایران با استدلال های منطقی در دادگاه های اروپا موفق شد که قانون تحریم 2 بانک ایرانی را ابطال کند. در مرحله بعد دوباره با شکایت ایران در دادگاه عمومی اروپا ایران توانست حکم لغو تحریم 7 بانک و شرکت ایرانی را بگیرد. اخیرا هم خبرهایی به گوش رسیده که سوئیفت دارد روابطش را با بانک های رفع تحریم شده ایرانی از سر می گیرد. و این یعنی اینکه بعد از این بسیاری از مشکلات انتقال ارز کشور مرتفع خواهد شد. همه این پیروزی ها به یمن مقاومتی بود که در دولت قبل در مقابل خواسته نامشروع استکبار انجام شد.

روحانی-جک استراو

حال این وقایع درسی است برای همه وادادگانی که مسئولیت سیاست خارجی کشور را به دست گرفته اند تا بدانند تنها مقاومت است که به پیروزی می انجامد.

پ.ن: خدا کند که دولت کنونی با وادادگی باعث بدتر شدن تحریم ها نشود.

پ.ن: لطفا بازنشر دهید
کلمات کلیدی :